TEPELNÁ ČERPADLA / Daikin Altherma

Tepelné čerpadlo v sobě spojuje celou řadu předností, díky nimž je vytápění cenově výhodné, pohodlné a ekologické. Tepelné čerpadlo vzduch-voda jsou zařízení, které odebírá teplo z venkovního vzduchu a pomocí výměníku toto teplo pak předává do systému vytápění vašeho domu. S tepelným čerpadlem se potom vzduch stává nevyčerpatelným zdrojem energie. Taková technologie představuje flexibilní a cenově efektivní alternativu elektrokotlů nebo kotlů na fosilní paliva, navíc s možností chlazení. Energetická účinnost z nich dělají ideální řešení pro snížení spotřeby energie a emisí C02.

Daikin Altherma 3

Topný výkon: 4,2kW až 16kW

Detailní popis: Daikin Altherma 3 (pdf)

Model: Daikin Altherma

Čtyři výhody nízkoteplotního tepelného čerpadla Daikin Altherma

  1. Úspora provozních nákladů, udržování optimálního komfortu

  2. Vhodné zejména pro novostavby a nízkoenergetické domy

  3. Kompaktní řešení s ohřevem teplé vody

  4. Intuitivní a názorné ovládání

Přirozená volba

3 v1: vytápění, chlazení a ohřev teplé vody

Daikin Altherma je komplexní systém pro vytápění a ohřev teplé vody, který nabízí rovněž možnost chlazení. Tento systém, který vychází z principu tepelného čerpadla, představuje flexibilní a cenově dostupnou alternativu k tradičním systémům vytápění. Díky špičkové energetické účinnosti je Daikin Altherma ideálním řešením pro nízkou spotřebu energie a emise CO2.

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma využívá obnovitelný zdroj energie: odebírá teplo z okolního venkovního vzduchu. V uzavřeném okruhu, ve kterém proudí chladivo, dochází k termodynamickému cyklu. Ten probíhá ve čtyřech fázích, odpařování, kondenzace, komprese a expanze. Tímto cyklem se „přečerpává“ teplo z nižší teploty na vyšší. Na tepelném výměníku je takto získané teplo odebráno a následně předáno do vašeho domovního systému rozvodu teplé vody. Tím může být podlahové topení, nízkoteplotní radiátory a/nebo jednotky fan coil. V případě chlazení funguje celý systém obráceně.

Systém s vysokou účinností

Daikin Altherma dokáže vytápět váš domov až 5 krát efektivněji než klasické topné systémy fungující na bázi fosilních paliv nebo elektřině. Topný faktor (COP) dosahuje vynikající hodnoty 5,04*. Vužíváním tepla z okolního vzduchu spotřebovává systém mnohem méně energie, přičemž si stále můžete užívat stabilní a příjemný komfort. Nároky na údržbu jsou minimální stejně jako provozní náklady. A díky moderní technologii kompresoru jsou energetické úspory ještě vyšší.

Úspora provozních nákladů, udržování optimálního komfortu.

Efektivní provoz v jakýchkoli podmínkách

Moderní technologie tepelného čerpadla Daikin Altherma dokáže ve vašem domě udržet požadovanou teplotu a zvýšit úspory na jeho provoz. Tepelná čerpadla jsou k dispozici v několika různých velikostech. Je tedy jednoduché si z řady vybrat správnou velikost vhodnou pro váš dům. Neplatíte tak za výkon, který nepotřebujete. Srdcem zařízení je vysoce účinný kompresor, který dokáže s minimální spotřebou energie vytvořit maximální výkon.

Chytré ovládání zaručuje co nejefektivnější využívání energie v jakoukoli roční dobu dokonce i při velmi chladném počasí – čímž udržuje provozní náklady na velmi nízké úrovni.

K tomu připočtěte snadnou údržbu a vynikající hodnocení pro energeticky účinné investiční projekty. Instalace Daikin Altherma tak dohromady představuje vynikající návratnost vašich investic.

Vhodné zejména pro novostavby a nízkoenergetické domy

Jeden systém pro optimální celoroční komfort

Stavíte nový dům? Chcete zlepšit energetickou účinnost svého stávajícího domu? Systém Daikin Altherma je ideálním řešením. Je sloučením vytápění, chlazení a ohřevu teplé vody v jednom a poskytuje po celý rok maximální komfort. Je vhodný do jakýchkoli klimatických podmínek; zařízení je navrženo tak, aby odolalo i těm nejdrsnějším zimním podmínkám a udržovalo stabilní teplotu u vás doma.

Další výhodou je, že systém lze připojit ke všem typům nízkoteplotních otopných ploch, které jsou často využívány v moderní rezidenční výstavbě. Sem patří podlahové vytápění, nízkoteplotní radiátory, jednotky fan coil a konvektory tepelného čerpadla.

Kompaktní řešení s ohřevem teplé vody

Hledáte-li řešení typu vše v jednom, pak má pro vás Daikin Altherma odpověď. Vnitřní volně stojící jednotka v sobě kombinuje vytápění, chlazení a ohřev teplé vody. Její součástí je nádrž o objemu 180 l nebo 260 l, jejíž tepelné ztráty jsou ve srovnání se standardními nádržemi o 50 % nižší. Inteligentní ovládání nabízí funkci plánování (ohřátí vody v nádrži ve stanovenou denní dobu) a dohřívání (automatické opětovné ohřátí, pokud teplota klesne pod zadané minimum).

Intuitivní a názorné ovládání

Uživatelské nastavení lze provádět prostřednictvím velkého displeje a intuitivního, názorného menu. Mezi nastavitelné funkce patří například časovače pro vytápění, chlazení a ohřev teplé vody. Ty zajišťují stabilní teplotu v místnostech a správnou teplotu ohřívané vody, s čímž souvisí i vyšší komfort a účinnost. Podrobnější menu nabízí další informace a možnosti ovládání, jako např. pokročilé řízení energií. Menu displeje je velmi jednoduché -zobrazena je jen teplota v místnosti, kterou lze snadno pomocí ovládání změnit.

Nástěnná jednotka

Kompaktní vnitřní jednotka s elegantním designem

Nástěnná vnitřní jednotka Daikin Altherma může být v určitých situacích perfektním řešením. Pod kompaktním a elegantním designem se ukrývají všechny hydraulické komponenty. Tato jednotka je vhodná pro řešení, kdy není zapotřebí integrovaný ohřev teplé vody, dále tam kde má být jednotka kombinována se samostatným zásobníkem teplé vody, nebo kde je zapotřebí připojení k systému solárního ohřevu vody.

Kombinace nástěnných jednotek a solární energie

Solární modul Daikin Altherma předává sluneční teplo do nádrže na teplou vodu Daikin Altherma prostřednictvím externího tepelného výměníku. Objem vody v nádrži tak lze efektivně ohřívat energií ze slunce a v případě potřeby – také energií z tepelného čerpadla. Díky moderní povrchové úpravě dochází k vysoce účinné přeměně sluneční energie ze solárních kolektorů na teplo. Panely kolektorů lze namontovat na střešní tašky budovy. Toto řešení lze provozovat celoročně, neboť obsahuje nemrznoucí směs bránící zamrzání v zimních měsících.

Konvektor pro tepelné čerpadlo

Konvektor tepelného čerpadla je mnohem více než pouhá jednotka fan coil nebo jiné otopné těleso. Dokáže v případě potřeby jak vytápět, tak chladit. A př i připojení k systému tepelného čerpadla Daikin Altherma přináší optimální energetickou účinnost a úspory provozních nákladů.

V kombinaci s podlahovým topením je konvektor tepelného čerpadla perfektní volbou. Navíc tato konfigurace dokáže v porovnání s klasickými jednotkami fan coil zvýšit účinnost až o 25 %. Dnešní nízkoenergetické domy vyžadují takové otopné plochy, které dokáží rychle reagovat.

Konvektor tepelného čerpadla Daikin Altherma lze nastavit na rychlé vytápění nebo chlazení. Mezi další výhody patří kompaktní velikost, velmi nízká hlučnost, instalace typu plug and play a individuální ovládání jednotlivých místností s týdenním časovačem.

kontaktujte nás

KLIMACOOL s. r. o.

Orlická 318

500 03 Hradec Králové

 

tel: +420 603 413 004 

tel: +420 491 110 248 

fax: +420 491 110 878

info@klimatizace.eu

© 2005 - 2020 by KLOMACOOL s.r.o. by Windsor & Brantford