TEPELNÁ ČERPADLA / Panasonic Aquarea

Tepelné čerpadlo v sobě spojuje celou řadu předností, díky nimž je vytápění cenově výhodné, pohodlné a ekologické. Tepelné čerpadlo vzduch-voda jsou zařízení, které odebírá teplo z venkovního vzduchu a pomocí výměníku toto teplo pak předává do systému vytápění vašeho domu. S tepelným čerpadlem se potom vzduch stává nevyčerpatelným zdrojem energie. Taková technologie představuje flexibilní a cenově efektivní alternativu elektrokotlů nebo kotlů na fosilní paliva, navíc s možností chlazení. Energetická účinnost z nich dělají ideální řešení pro snížení spotřeby energie a emisí C02.

Panasonic Aquarea

Detailní informace: katalog ke stažení (pdf)

Topný výkon: 3kW až 16kW

Nový vysoce výkonný systém pro nízkoenergetické domy.

Maximální úspory, maximální účinnost, minimální emise CO2, minimum prostoru. Panasonic vyvinul nová tepelná čerpadla Aquarea bi-blok a monoblok pro domácnosti, které mají vysoké nároky na výkon. Ať už je jakékoliv počasí, Aquarea bude vždy funkční i při teplotě -20 °C! Nová Aquarea se snadno instaluje do nových nebo stávajících instalací všech typů.

Nová řada s vysokým výkonem vám pomůže splnit přísné požadavky a snížit náklady za provoz budovy.

Vytápění a ohřev teplé užitkové vody mají velmi významný dopad na spotřebu energie celého domu. Účinná tepelná čerpadla Panasonic mohou výrazně pomoci snížit spotřebu energie domu.

Hlavní body této řady

 • Tepelné čerpadlo energetické třídy A významně snižuje spotřebu energie.

 • Tepelné čerpadlo energetické třídy A přizpůsobuje tlak vody podle požadavku, čímž se snižuje spotřeba energie, hlučnost na ventilech a usnadňuje instalace.

 • Není potřebné žádné záložní topidlo pro udržení výkonu při teplotě -15 °C, záruka vysoké účinnosti i při teplotě -15 °C

 • Přidáno mnoho nových funkcí dálkového ovládání: automatický režim, režim dovolená, zobrazení spotřeby energie

S tepelným čerpadlem Panasonic není nutné předimenzovávat výkon tepelného čerpadla k dosažení požadovaného výkonu při nízkých teplotách.

 • Vyhrazený software pro nízkoenergetické domy, který umožňuje, aby tepelné čerpadlo produkovalo teplou vodu o teplotě 20 °C. To je zapotřebí během období, kdy není zapotřebí příliš intenzivní vytápění.

 • Bez nutnosti instalace další expanzní nádoby, protože jednotka již je vybavena expanzní nádobou o objemu 6 l.

 • Bez nutnosti instalace vyrovnávací nádrže, protože tepelné čerpadlo Panasonic je vybaven invertorovým kompresorem, který dokáže regulovat výkon. (Podívejte se prosím do servisní příručky a zkontrolujte minimální objem vody potřebný pro okruh)

 • Součástí tepelného čerpadla je elektrický ohřívač o výkonu 3 kW

 • Tepelná čerpadla Panasonic mohou pracovat při venkovních teplotách až -20 °C a zaručují výkon bez záložního ohřevu až do teploty -15 °C

 • Tepelná čerpadla Panasonic jsou velmi tichá a mají program nočního režimu s ještě tišším chodem.

 

Nové dálkové ovládání – nové funkce

Pro rok 2015 Panasonic představil nový dálkový ovladač pro zlepšení výkonu, zvýšení pohodlí a zajištění maximálních úspor.

Nová funkce pro instalačního technika

 • režim vysoušení betonového podkladu

 • uzamknutí režimu chlazení

 • řízení čerpadla třídy A se 7 rychlostmi

Režim vysoušení betonového podkladu: Umožňuje pomalé zvyšování teploty podlahového topení pomocí softwaru.

Režim topení a chlazení: Režim chlazení může přímo na místě aktivovat autorizovaný servis nebo autorizovaný instalační technik pomocí speciální operace přes dálkový ovladač. 

Čerpadlo se 7 rychlostmi: Rychlost čerpadla je možné zvolit pomocí dálkového ovladače.

Nová funkce pro koncového uživatele

 • automatický režim pro režim topení a chlazení

 • zobrazení spotřeby energie

 • nastavení režimu dovolená

Režim Auto: Automaticky přepíná z topení na chlazení podle venkovní teploty.

Spotřeba energie: Zobrazuje spotřebu energie tepelného čerpadla, a to odděleně podle topení, chlazení a ohřevu teplé užitkové vody a dále celkovou spotřebu. Režim dovolená: Umožňuje systému opět obnovit provoz na obvyklou nastavenou teplotu po návratu z dovolené.

Nový design vnitřní jednotky

 • Nové čerpadlo třídy A se 7 rychlostmi

 • Expanzní nádoba 10 l

 • Volitelný záložní ohřívač (3/6/9 kW)

Invertor+ kompresor pro ještě lepší účinnost

Panasonic jasně prokázal své postavení lídra v tomto odvětví s více než 200 miliony vyrobenými kompresory a vynikající kvalitou a spolehlivostí tepelných čerpadel. Díky kompresoru s invertorem+ Panasonic můžete v porovnání s tradičním systémem bez invertoru ušetřit až 30 % elektrické energie. S kompresorem s invertorem Panasonic tepelné čerpadlo vždy vytváří teplo při maximální účinnosti a přizpůsobuje se výkonu topného článku.

 

Vytápění a ohřev teplé užitkové vody zdarma

Panasonic vyvinul pro své ovládání HPM (Heat Pump Manager) inovativní algoritmus, který drasticky zlepšuje využití vlastní vyráběné elektřiny z připojených fotovoltaických panelů tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo využije elektřinu vyrobenou solárním systémem pro topný systém a ohřev teplé užitkové vody, aniž by došlo ke snížení komfortu v domě.

Hlavní body

 • Zvyšuje množství spotřebované elektřiny z vlastního solárního systému až o 120 %.

 • Ovládá spotřebu energie tepelného čerpadla podle množství vyrobené elektřiny z FV panelů s přihlédnutím k požadavkům na spotřebu elektřiny domu.

 • Inovativní algoritmus vyvažuje spotřebu tepelného čerpadla a zajištění komfortu v domě na základě venkovní teploty a požadavku na energii domu.

 • Snadné propojení systému Heat Pump manager s FV systémem.

Tři řešení Aquarea

kontaktujte nás

KLIMACOOL s. r. o.

Orlická 318

500 03 Hradec Králové

 

tel: +420 603 413 004 

tel: +420 491 110 248 

fax: +420 491 110 878

info@klimatizace.eu

© 2005 - 2020 by KLOMACOOL s.r.o. by Windsor & Brantford