Centrální klimatizace budov / DAIKIN VRV

(do bytu a kanceláře)

(do bytu a kanceláře)

(do bytu a kanceláře)

(do bytu a kanceláře)

(do bytu a kanceláře)

(do bytu a kanceláře)

(do bytu a kanceláře)

DAIKIN VRV

Chladící výkon: od 12 kW do 150 kW
Detailní popis: DAIKIN VRV

Vzduchem chlazené klimatizační VRV systémy představila společnost Daikin v Evropě v roce 1987 a od té doby prodělaly významný vývoj – z hlediska technického provedení, výkonnosti, energetické účinnosti i omezení vlivu na životní prostředí. Jakožto, který je mezinárodně uznáván za nejdokonalejší a nejuniverzálnější systém svého druhu na trhu, se VRV stal měřítkem pro technologicky vyspělou klimatizaci průmyslových a komerčních prostor s vysokou účinností.

Je k dispozici ve verzích systému pro zpětné získávání tepla, tepelného čerpadla, pro chladné klima a v malých verzích, je extrémně flexibilní a má rozsah provozních výkonů od 4 HP (12,6 kW) do 54 HP (168,0 kW) (tepelné čerpadlo) a 8 HP (22,4 kW) až 48 HP (151,0 kW) (zpětné získávání tepla) s krokem zvyšování výkonu jen 2 HP. Univerzálnost systému VRV je zdůrazněna i velkým rozsahem provozních teplot od -5 °C do 46 °C při chlazení (VRVIII-S) a od -25 °C do 15 °C při vytápění (VRVIII-C).

VRV IV využívá všechny moderní technologie VRV III a doplňuje je dalšími revolučními technologiemi, čímž znovu definuje standard na trhu. Všechny technologie nového VRV IV byly vyvinuty v Evropě speciálně pro evropský trh.

V čem spočívá nový standard? VRV vždy definovalo standardy: v minulosti, v současnosti a bude to tak dělat i v budoucnu. Dnes VRV IV definuje nový standard celoroční účinnosti pro majitele budov, uživatele prostor a instalační techniky.

Variabilní teplota chladiva

Přizpůsobte vaše VRV pro nejlepší celoroční účinnost a komfort. Pro vyšší účinnost a komfort revoluční ovládání variabilní teploty chladiva automaticky přizpůsobuje systém jednotlivým budovám a klimatickým požadavkům.  Roční úspora nákladů až 28 %. Automatická úprava teploty chladiva zajišťuje spokojenost zákazníka. V automatickém režimu systém nepřetržitě upravuje teplotu a objem chladiva podle požadovaného jmenovitého výkonu a povětrnostních podmínek.

Například v přechodném období, kdy není vyžadováno velké chlazení a teplota v místnosti je blízko nastavené teploty, systém upraví teplotu

chladiva na vyšší úroveň, takže spotřeba energie je nižší. Dochází k velkým úsporám v rámci celoroční účinnosti.

Nepřetržité vytápění tepelným čerpadlem

Nový standard tepelné pohody: jedinečná technologie nepřetržitého vytápění staví VRV IV do pozice nejlepší alternativy k tradičním systémům vytápění. VRV IV pokračuje ve vytápění, i když je v režimu odmrazování. To je ta nejlepší odpověď na vnímané nevýhody použití tepelného čerpadla pro monovalentní vytápění. Tepelná čerpadla jsou pověstná vysokou energetickou účinností při vytápění, ale při vytápění akumulují namrzající led a tento musí být pravidelně rozpouštěn pomocí funkce odmrazování, při kterém se provozní cyklus obrací. To způsobuje dočasný pokles teploty a sníženou pohodu uvnitř budovy. Odmrazování může trvat déle než 10 minut (v závislosti na velikosti systému) a dochází k němu často při teplotách mezi -7 a +7 °C, kdy je vlhkost vzduchu nejvyšší. Vlhkost namrzá na výměník a to může mít významný vliv na vnímání úrovně komfortu uvnitř budovy. 

Systém VRV IV změnil paradigma vytápění a dodává teplo i v průběhu odmrazování. Tím se eliminuje pokles teploty uvnitř a neustále se udržuje tepelná pohoda. Systém VRV IV obsahuje unikátní článek akumulující teplo, který je vyroben z materiálu, který mění skupenství. Tento článek dodává energii pro rozmrazování venkovní jednotky, zatímco pokračuje vytápění a je udržována příjemná teplota uvnitř. Energie nutná pro rozmrazování se do článku ukládá v průběhu běžného vytápění.

Přehled vnitřních jednotek:

kontaktujte nás

KLIMACOOL s. r. o.

Orlická 318

500 03 Hradec Králové

 

tel: +420 603 413 004 

tel: +420 491 110 248 

fax: +420 491 110 878

info@klimatizace.eu

© 2005 - 2020 by KLOMACOOL s.r.o. by Windsor & Brantford