Zvlhčovače a odvlhčovače / Zvlhčovače

Zvlhčovače vzduchu se dále používají v galériích, archivech, laboratořích, grafických provozech, textilním průmyslu, při zpracování a skladování dřeva, ve sklenících, pekárnách, udírnách a dozrávárnách, parních saunách, chladících a skladovacích prostorách

Odvlhčovače - kondenzátor chladicího zařízení dohřeje studený a odvlhčený vzduch na teplotu nepatrně vyšší, než je v prostoruZařízení se umísťují přímo do místnosti, kde přirozené větrání otevřením okna nevyhovuje. Jejich provoz přináší velké úspory provozních nákladů. 

Zvlhčovače 

Zvlhčovače

Zvlhčovací zařízení používáme v různorodých prostředích na dovlhčení vzduchu na požadovanou vlhkost. Svůj význam mají jak u centrálních klimatizačních a větracích zařízení, tak v domácnostech, kde se zejména v zimě bez vlhčení vzduchu neobejdeme. Nevhodná relativní vlhkost může způsobit i zdravotní problémy. Použití kvalitního zvlhčovacího zařízení prospěje Vašemu zdraví, ale hlavně zdraví Vašich dětí, které jsou za potíže spojené s nedostatečnou vlhkostí mnohem náchylnější. 

Zvlhčovače vzduchu se dále používají v galériích, archivech, laboratořích, grafických provozech, textilním průmyslu, při zpracování a skladování dřeva, ve sklenících, pekárnách, udírnách a dozrávárnách, parních saunách, chladících a skladovacích prostorách. 


 

 

Zvlhčování při zpracování dřeva.

Dřevo je přirozená surovina, která díky svým hygroskopickým vlastnostem extrahuje z okolního vzduchu vlhkost nebo ji uvolňuje. Účinnost výrobního procesu a kvalitu konečného produktu jsou vysoce závislé na konstantní a nastavitelné vlhkosti pracovního prostředí. Pokud dřevo vysuší, dojde k deformaci, napětí nebo prasklinám.

 

Při dalším zpracování dřeva zajišťuje optimální vlhkost, že lepidla, laky nebo lamináty neuschnou příliš rychle a že nedostatek adheze vede k vybočení nebo oddělení.

 

Zpracování dřeva je obvykle spojeno se zvýšenou tvorbou prachu . Optimální zvlhčování zaručuje rychlé spojení prachu a víření prachu v okolním vzduchu - což vede k zdravějšímu prostředí vnitřního ovzduší a ke snížení úrovně prachu zaměstnanců.


Navíc použití adiabatických systémů zvlhčování poskytuje moderní a ekologické chlazení vzduchu . To se používá k kompenzování procesního tepla vznikajícího při výrobě pomocí regulace teploty a k vytvoření optimálního klimatu prostoru.

Výhody zvlhčování vzduchu při zpracování dřeva na první pohled:

 

  • Vyšší účinnost materiálu a procesu díky menší deformaci nebo smrštění

  • Vyšší kvalita produktů z hlediska vzhledu, trvanlivosti a funkčnosti

  • Zdravé a příjemné vnitřní prostředí pro zaměstnance ve společnosti

  • Snížení provozních nákladů díky energeticky účinnému generování chladicí kapacity

"Zvlhčovače používáme v klimatizačních zařízeních na dovlhčení vzduchu na požadovanou vlhkost. V komfortní klimatizaci se zvlhčovače nepoužívají. Svůj význam mají u centrálních klimatizačních a větracích zařízení, kde se zejména v zimě bez vlhčení vzduchu neobejdeme." 

Zvlhčování datového centra.

Velké datová centra vytvářejí obrovské teplo, které uvolňují do vzduchu v místnosti. Bez chlazení by fungování serverových systémů automaticky vedlo k přehřátí a "dehydrataci místnosti" . Vzhledem k tomu, že servery a systémy pro ukládání dat pracují nejspolehlivěji při okolní teplotě 18-21 stupňů Celsia a poměrně vysoké vlhkosti vzduchu, je absolutně nutná klimatizace místností. Použití adiabatického zvlhčovacího systému je energeticky a nákladově efektivní způsobregulace vlhkosti a regulace teploty okolí. Pokles relativní vlhkosti v místnosti serverů pod 45% RH zvyšuje riziko elektrostatického výboje , což obvykle vede k vážnému poškození drahého hardwaru nebo cenných dat. Navíc zlepšená vlhkost účinně zabraňuje zdravotním rizikům zaměstnanců typickým pro suché pracovní prostředí.

Výhody zvlhčování vzduchu v datových centrech / datových centrech na první pohled:

  • Ochrana před nebezpečnými elektrostatickými výboji

  • Snížení selhání serveru a ztráta dat

  • Zdravé a příjemné vnitřní prostředí pro zaměstnance ve společnosti

  • Snížení provozních nákladů pomocí regulace teploty chlazení

Parní zvlhčovač StandardLine

StandardLine společnosti HygroMatik je řešení pro spolehlivé zvlhčení páry při obzvláště atraktivním poměru cena / výkon. Parní zvlhčovač v pevné kvalitě zpracování, dobře promyšlený, snadno udržovatelný as krátkými dodacími lhůtami. V závislosti na kvalitě vody si můžete vybrat mezi elektrodami a topným tělesem .

Parní zvlhčovač FlexLine

FlexLine nabízí novou generaci parních zvlhčovačů, které lze rozšířit ze základního modelu s vhodnými možnostmi a přizpůsobit individuálnímu řešení zvlhčování, které vyhoví všem potřebám. Aby byla tato flexibilita pro naše zákazníky snadná a rychlá, byl vyvinut modulární systém. Toto ocenění bylo uděleno ve třech kategoriích a FlexLine s názvem "Nejlepší produkt 2018" s oceněním Plus X.

Parní zvlhčovač Mini tým 

Mini tým HygroMatik s parními kapacitou od 4,8 do 10 kg / h a jeho obzvláště prostorově úsporné konstrukce je speciálně pro zvlhčování malých a středních kanceláří, výrobních a skladovacích prostor vhodných. Jako elektrický parní zvlhčovač MiniSteam vytváří hygienickou vodu z vodovodu a je zvláště šetrný k životnímu prostředí a efektivní.

kontaktujte nás

KLIMACOOL s. r. o.

Orlická 318

500 03 Hradec Králové

 

tel: +420 603 413 004 

tel: +420 491 110 248 

fax: +420 491 110 878

info@klimatizace.eu

© 2005 - 2020 by KLOMACOOL s.r.o. by Windsor & Brantford