Vyhledat

Jak fungují klimatizační jednotky

Klimatizace je v zásadě přenášet energii z jednoho místa na druhé, kde zůstává. Chladí klimatizaci, teplo je odváděno z okolního vzduchu, transportováno ven a odváděno přes takzvaný kondenzátor a chladicí cyklus.


Kompaktní nástěnné zařízení pro kombinaci s venkovními jednotkami VRF Mini-SMMS-e, SMMS-e a SHRM-e. Svojí nenápadnou konstrukcí se tyto nástěnné jednotky hodí do kanceláří, obchodů, hotelů, inženýrských místností, restaurací apod. K dispozici ve čtyřech výkonových stupních od 1,7 do 3,6 kW.

Fyzika se dokonale inscenovala - s TOSHIBOU


V zásadě je každá klimatizace chladicí systém, jako je naše lednice v kuchyni. Pokud se vnitřní část systému nejen ochladí, ale také zahřívá, mluvíme o tepelném čerpadle. Tyto systémy jsou zdokonaleny tak, aby absorbovaly teplo v místnosti a převedli je do režimu chlazení a transportovaly je ven. Naopak teplo je v topném režimu odebíráno z okolního vzduchu a komfortně tak vyhřívá naše místnosti. U tepelného čerpadla vzduch / voda nezahříváme vzduch v místnosti , ale připravujeme teplou vodu pro vytápění a servisní vodu k běžné domácí spotřebě.


Klimatizace je však trochu složitější než chlazení: v konečném důsledku jde o náš blahobyt a naše zdraví . V komerční sféře jde o udržení efektivity pracovní síly. Když hovoříme o klimatizaci, vlhkost je mimořádně důležitá. Kromě příjemné pokojové teploty.

Graf ukazuje "komfort" s vnímáním jako příjemný poměr teploty a vlhkosti.
Graf ukazuje "komfort" s vnímáním jako příjemný poměr teploty a vlhkosti.

Srdcem systému - inteligentně řízený - rotary kompresor  - dopravuje  chladiva  v různých stádiích na místo, kde má plnit svůj úkol, jen pro absorpci tepla (chlazení) nebo tepla (topení):

Při chlazení dochází k odpařování kapalného chladiva elektronicky řízeným ventilem PMV - výměník tepla (výparník) ve  vnitřní jednotce  je studený, ventilátor se stará o cirkulaci vzduchu. Vysoce kvalitní vybavení společnosti TOSHIBA zajišťuje, že vše probíhá tiše a bez nepříjemného ponoru.

Odpařené plynné chladivo z kompresoru do venkovní jednotky nasává opět přivedením k vysokému tlaku a teplotní úrovni. Ventilátor na výměníku tepla (chladič) ochlazuje plyn pomocí okolního vzduchu; a cyklus začíná znovu. Toshiba se vyznačuje nízkými vibracemi a tichým provozem ventilátoru jednotky. Kompresor chrání životní prostředí proti vysokému hluku a udržuje tak dobré vztahy s našimi sousedy - zda jde o kompaktní zařízení na balkon, terasu nebo instalaci na vnější stěnu.


Instalace: Klimatizační systém vyžaduje pouze malé kanály na stěnu pro dvě vedení chladiva (vyrobené ze speciální mědi), stejně jako napájecí a řídicí vedení.34 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše