Vyhledat

Panasonic se zapojí do konsorcia Smart Electric Lyon

Smart Electric Lyon je projekt, který se zaměřuje na spotřebu elektrické energie jako klíčovou součást budování energetických řešení zítřka. Projekt má za cíl vyvinout širokou škálu inovativních zařízení a služeb díky využití poznatků z experimentů prováděných v reálném prostředí, zaměřených na testování energeticky úsporných technologií a měření, jak mohou uživatelé spotřeby energie kontrolovat. Tento experiment, svým rozsahem v Evropě bezprecedentní, bude po dobu čtyř let prováděn ve více než 25 000 domácnostech, podnicích a společenstvích v oblasti Grand Lyon. Je zaměřen na testování inovačních řešení, která spotřebují méně energie účinněji.


Panasonic poskytne projektu řadu jeho energeticky úsporných modelů z oblasti vytápění a chlazení, včetně tepelných čerpadel Aquarea systému vzduch-voda, představující superúčinný systém pro zajištění vytápění a/nebo chlazení obydlí, jako i ohřev teplé užitkové vody. Tato tepelná čerpadla jsou speciálně vybavena Panasonic řešením zajišťujícím konektivitu pro snadné ovládání a získávání životně důležitých přesných údajů. Společnost bude integrovat i další domácí vybavení: například bílé LED osvětlení výrobky pro optimalizaci celkového hospodaření s energiemi v rámci projektu.

Tento projekt je zvláště vhodný pro Panasonic, protože vytápění a ohřev vody zaujímají přední místo ve spotřebě energie v domácnostech. Panasonic tak plánuje zpřístupnit svoje evropské a francouzské zdroje Smart Electric Lyon. Společnost do projektu zapojila specializovaný a zkušený výzkumný a vývojový tým z Evropského technického střediska Panasonic ve Frankfurtu.


Ekologické a inteligentní představy o udržitelném životním stylu

Panasonic usiluje stát se v roce 2018 světovou jedničkou mezi výrobci elektroniky z hlediska ekologických inovací. Ochrana životního prostředí bude i nadále středobodem naší veškeré činnosti, ať už se týká produktů pro každodenní život nebo pro firmy.


Systém chytrých tepelných čerpadel Panasonic

Panasonic dnes představil inovativní a inteligentní přístup k řízení domácí energetiky navržený tak, aby OMEZIL zátěž energetické sítě rozvojem systémů, které odebírají energii pouze během NÍZKÉ ŠPIČKY, šetří majitelům domu náklady na energii a zabraňují nadbytečnému čerpání energie ve špičce.


Systémy obnovitelné energie byly vyvinuty již dávno, ale teprve nyní je síť dostatečně ‚chytrá‘ (viz obrázek sítě níže) na potřebu společnosti po více častějším požadavku po více energii. Inteligentní elektrické sítě - Smart Grids - jsou klíčovou součástí energetické strategie EU. V posledních několika letech rostou projekty Smart Grid v počtu, velikosti a rozsahu napříč celou Evropou.


Panasonic v současné době vyvíjí systém, který kombinuje výhody vzduchu jako zdroje tepelného čerpadla (využití volného tepla ze vzduchu), solární energii a chytré měřicí přístroje s jednoduchým, ale účinným monitorovacím řešením pracujícím ve spolupráci s energetickou sítí pro zelenou revoluci.


S bohatými zkušenostmi v oblasti skladování energie (baterie), solárních panelů (HIT), inteligentního měření a technologii tepelného čerpadla, je schopen Panasonic ideálně spojit všechny tyto technologie do skutečného řešení problému udržitelné dodávky elektřiny. Panasonic spolupracuje s E.ON Energy Research Center na RWTH Aachen University na testech výkonu této nové koncepce. RWTH Aachen dosáhla globálního uznání v několika oblastech vědy a techniky, jako je například strojírenství, chemie, elektrotechniky, strojírenství, počítačových věd, fyziky a chemie, a je považována za jednu z nejlepších německých univerzit v těchto oblastech.

  • Výkonnostní testy na univerzitě v Cáchách: Inteligentní systém tepelných čerpadel Panasonic představuje nový algoritmus pro správu napájení pro domácí systém správy energie mimořádně energeticky úsporného tepelného čerpadla pro vytápění, chlazení a ohřev teplé užitkové vody

  • Mimořádně energeticky úsporné tepelné čerpadlo pro vytápění, chlazení a ohřev teplé užitkové vody

  • Navrženy tak, aby inteligentně pracovaly s chytrými sítěmi

Pokud významný počet domácností využije tohoto druhu technologie a instaluje inteligentní řešení, jako například inteligentní tepelné čerpadlo Panasonic – odebírající energii z národního rozvodní sítě pouze v době nízký špiček, což představuje účinné a inteligentní využívání energie – může být více tradičních zdrojů jako jsou elektrárny na fosilní paliva vyřazeno z provozu, zlepší se ovzduší planety a výrazně se snížit emise uhlíku.1 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

kontaktujte nás

KLIMACOOL s. r. o.

Orlická 318

500 03 Hradec Králové

 

tel: +420 603 413 004 

tel: +420 491 110 248 

fax: +420 491 110 878

info@klimatizace.eu

© 2005 - 2020 by KLOMACOOL s.r.o. by Windsor & Brantford