kontaktujte nás

KLIMACOOL s. r. o.

Orlická 318

500 03 Hradec Králové

 

tel: +420 603 413 004 

tel: +420 491 110 248 

fax: +420 491 110 878

info@klimatizace.eu

© 2005 - 2020 by KLOMACOOL s.r.o. by Windsor & Brantford 

Zvlhčovače a odvlhčovače

Zvlhčovače vzduchu se dále používají v galériích, archivech, laboratořích, grafických provozech, textilním průmyslu, při zpracování a skladování dřeva, ve sklenících, pekárnách, udírnách a dozrávárnách, parních saunách, chladících a skladovacích prostorách

Odvlhčovače - kondenzátor chladicího zařízení dohřeje studený a odvlhčený vzduch na teplotu nepatrně vyšší, než je v prostoruZařízení se umísťují přímo do místnosti, kde přirozené větrání otevřením okna nevyhovuje. Jejich provoz přináší velké úspory provozních nákladů. 

Zvlhčovače a odvlhčovače

Zvlhčovače

Zvlhčovací zařízení používáme v různorodých prostředích na dovlhčení vzduchu na požadovanou vlhkost. 

Svůj význam mají jak u centrálních klimatizačních a větracích zařízení, tak v domácnostech, kde se zejména v zimě bez vlhčení vzduchu neobejdeme.

 

Nevhodná relativní vlhkost může způsobit i zdravotní problémy. Použití kvalitního zvlhčovacího zařízení prospěje Vašemu zdraví, ale hlavně zdraví Vašich dětí, které jsou za potíže spojené s nedostatečnou vlhkostí mnohem náchylnější. 

Odvlhčovače

Zařízení byla vyvinuta pro odvlhčování vlhkých místností a bazénů. Pracují na principu chladicího zařízení, které vlhký a teplý vzduch z místnosti nebo bazénové haly na chladiči podchladí. Studený chladič se orosí vodou vysráženou ze vzduchu, která se odvede

Kondenzátor chladicího zařízení dohřeje studený a odvlhčený vzduch na teplotu nepatrně vyšší, než je v prostoru. 
Zařízení se umísťují přímo do místnosti, kde přirozené větrání otevřením okna nevyhovuje. Jejich provoz přináší velké úspory provozních nákladů.