top of page

TEPELNÁ ČERPADLA

Tepelné čerpadlo v sobě spojuje celou řadu předností, díky nimž je vytápění cenově výhodné, pohodlné a ekologické. Tepelné čerpadlo vzduch-voda jsou zařízení, které odebírá teplo z venkovního vzduchu a pomocí výměníku toto teplo pak předává do systému vytápění vašeho domu.

 

S tepelným čerpadlem se potom vzduch stává nevyčerpatelným zdrojem energie. Taková technologie představuje flexibilní a cenově efektivní alternativu elektrokotlů nebo kotlů na fosilní paliva, navíc s možností chlazení. Energetická účinnost z nich dělají ideální řešení pro snížení spotřeby energie a emisí C02.

JSME TU PRO

VÁS!!!

NIKDY JSME

SI NESTANOVOVALI

MINIMÁLNÍ

HODNOTU

ZAKÁZKY

TEPELNÁ ČERPADLA

Teplota venkovního vzduchu je zpravidla mnohem vyšší než teplota výparníku. Cirkulací venkovního vzduchu přes výparník je tak chladný výparník tímto vzduchem celoročně ohříván, tzn. čerpá teplo ze vzduchu, za které nemusíme platit. S pomocí inovativní technologie našeho invertoru s regulovatelným výkonem lze získat ze vzduchu až dvě třetiny potřebné tepelné energie.

TEPELNA ČERPADLA.jpg

CO JE TEPELNÉ ČERPADLO?

Tepelné čerpadlo extrahuje nízkoteplotní energii z prostředí a zvyšuje její teplotu pro účely vytápění. Účinnost tepelných čerpadel je obvykle uváděna jako koeficient výkonnosti systému – naše čerpadla obvykle mají účinnost v rozmezí 3 až 5. To jinými slovy znamená, že k získávání tepla z obnovitelných zdrojů energie vyžaduje na vstupu jen 1 kW elektrické energie, zatímco na výstupu dokáže generovat přinejmenším 3–5 kW. Tepelná čerpadla jsou proto 3- až 5krát účinnější než kotle na fosilní paliva a jsou také více schopna kompletně vytápět celé domy, a to i v zimě za nejnižších teplot. Rostoucí popularita těchto topných systémů se odráží v jejich velmi úspěšném šíření v chladném podnebí Skandinávie.

tep čerp daikin.jpg
Koupi domu

REFERENCE

podívejte se s námi na realizaci některých našich projektů

KLIMACOOL LOGO.png

CERTIFIKÁTY

podívejte se s námi na získané certifikáty naší společnosti Klimacool

KLIMACOOL LOGO.png
bottom of page